Duyurular
İstatistikler
Bugün : 503
Toplam : 6960180
Ip No : 3.238.180.255
Online :
Site İçi Arama
Aranacak Kelime
Hava Durumu
Hakkımda


Biyografi

1961 yılında doğdum.  

İlk, orta, lise ve üniversite yıllarım İzmir’de geçti. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdim.

Üniversiteye kadar olan yaşamımda amatör tiyatro, çeşitli sanayi dallarında çıraklık, modelcilik ve deniz sporlarıyla ilgilendim.

İki buçuk yıl "Eskişehir Lokomotif ve Motor Sanayii" fabrikası'nda mecburi hizmet yaptıktan sonra Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanlığı sınavını kazandım ve İstanbul Bakırköy Doğumevi ve Kadın Hastalıkları Hastanesi’nde 1991 yılında ihtisasımı tamamladım.
İhtisas tezim “Hipertansif Gebelerde Doppler Ultrasonografi” üzerineydi ve ülkemizde Doppler’in kullanımına yönelik yapılmış ilk tezlerdendi.

Askerlik dönemim sonrasında İzmir Ege Doğumevi ve Kadın Hastalıkları Eğitim  ve Araştırma Hastanesi’nde yirmibeş yıl boyunca çalıştım.

Bu sürenin büyük bir bölümü riskli gebeliklerle uğraşarak geçti. Bu dönemde ülkemizde çoğu kez ilk kez yapılan aktiviteler içinde bulundum. Bunlar arasında riskli gebeliklerin tartışıldığı ve kararların verildiği konsey çalışmaları,   anne karnındaki bebeklere yapılan kan nakilleri, ayrıntılı ultrasonografi tetkikleri, amniosentez, kordosentez, CVS gibi intrauterin girişimler vardı. Ayrıca anneye ait gebelik zehirlenmesi, şeker hastalığı, guatr, lupus gibi bir çok hastalığın bire bir takibini yaptım ve buna benzer yüzlerce hastayla ilgilendim. Kitap çevirmenliği, perinatoloji dalında yayınlar ve bir çok kurslarda konuşmacı olarak çalışmalarda bulundum. Bir çok meslekdaşıma bilgilerimi birikimlerimi aktardım.

Sağlık Bakanlığı’nın ihdas ettiği yeni yan dal uzmanlıklarından olan “Perinatoloji” (riskli gebelikler) dalında diplomaya layık görüldüm. Halen yine bu konuda çalışmaya devam ediyorum.
Sinema, kısa öyküler yazmak, yemek denemeleri, deniz, müzik uğraşlarım arasındadır.

Evli ve bir çocuk babasıyım.   

Hesaplamalar
Hesaplama Türü
11-14 Hafta Testleri
Ayrıntılı Tarama Zamanı
3'lü, 4'lü Test Zamanı
Şeker Taraması
Doğum Günü
Son Adet Tarihiniz
Sonuç
Dikkat:
Bilgisayarınız bugünün tarihini
olarak gösteriyor. Hesaplayıcı tarama zamanınızı bu tarihe göre hesaplanacaktır.
Saat
İletişim Bilgileri
Dr Soner Recai Öner
Telefon : 0 232 463 29 56
    0 551 980 43 90
GSM : 0 532 241 63 19
E-Posta : drsro@hotmail.com
Adres : 1359 sokak Umut Sitesi No:1 Kat: 3 Daire: 12 Mimar Sinan Mahallesi Alsancak Konak - İZMİR