Duyurular
İstatistikler
Bugün : 410
Toplam : 6960087
Ip No : 3.238.180.255
Online :
Site İçi Arama
Aranacak Kelime
Hava Durumu
Önemlidir, okuyunuz!

 

Değerli ziyaretçilerimiz;


İnternet günümüzde bilgi paylaşımı için kullanıcılara büyük bir ortam ve olanak sağlamaktadır. Tıp bilimlerinde de bu ortam mevcuttur. Ancak internet, her bilim dalı veya konuda olduğu gibi, doğru veya yanlış birçok bilgi içermektedir.

  

Konumuzla ilgili olarak, forumlar, tıp dışı kişisel siteler, sohbet sayfaları, bu konularda başlarından geçen olayları anlatan hasta veya hasta olmayan kişilerin değerli ancak kendileriyle kısıtlı olan tecrübelerini içermektedir. Bu nedenle gözden geçirilebilir ama verilen bilgiler genelleştirilip aynı hastalık veya durumdan muzdarip kişilere uygulanamayabilir, uygulanmamalıdır.

 

Hastalarımıza önerimiz tıbbi konularda bilgi edinmek amacıyla interneti kullanırken özellikle üniversite, eğitim hastaneleri, hastaneler, tıp doktorlarına ait kişisel web sayfaları gibi profesyonel düzeyde ve güvenilir bilgi veren kaynaklara başvurmalarıdır.

Sitemiz topluma faydalı olması amacıyla, profesyonel düzeyde ancak anlaşılır olmasına özen gösterilerek hazırlanmıştır. Reklam ve benzeri kaygıları yoktur.

Tıbbi konulardaki yazılar hastalarımız veya ilgili kişiler tarafından okunduğunda hastalıkların belirtilerine benzeyen en ufak şikayet bile kişide “Acaba bende bu hastalık mı var?” şeklinde bir şüpheye yol açmaktadır.

Şu an bulunduğunuz site sahibi doktorda da olduğu gibi, ilk kez gördüğü hastalardaki her hastalığa kapıldığını düşünüp asistanların arkasından koşturan “Bende bu hastalık var mı acaba?” deyip dertlenen tıp fakültesi üçüncü-dördüncü sınıf öğrencilerinde de bu görülmektedir.

En iyisi, hastalık şüphelerine kapılıp sıkıntıya girmeden tüm bu tıbbi bilgileri toparlayıp öğrenmiş ve bir senteze ulaşmış bulunan tıp doktorlarıyla sorununuza çare arayınız.

Yurtdışı kaynaklı sitelerde de yine aynı özelliklere dikkat edilmelidir. “E-Trust” , “Honcode” gibi tıbbi bilgilerin profesyonel grup tarafından verildiğini akredite eden kuruluşların logoları bulunan sitelerin tercih edilmesini önermekteyiz.

Bu site kişileri bilgilendirmek ve site sahibi hakkında bilgi vermek amacı ile hazırlanmıştır.

Sitedeki bilgiler hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılmak üzere verilmemiştir. Tanı ve tedaviler mutlaka bir hekim tarafından yapılması gereken işlemlerdir.

Site içeriğinde verilen bilgiler, ilaç dozları, çeşitli prosedürlerle ilgili yazım hataları olabilir.

 

Site içeriğinin bir şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak sorumluluk ziyaretçiye aittir.

 

Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş olmalıdırlar. 

 

Tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide hekimin kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Aynı konu hakkında farklı görüşler olması mümkündür.

Sitemizdeki yazılar izin alınmak ve kaynak gösterilmek şartıyle ve yukarıda anlatılan kıstaslar kullanılarak paylaşılabilir.

Saygılarla. 

Dr Soner Recai Öner

Hesaplamalar
Hesaplama Türü
11-14 Hafta Testleri
Ayrıntılı Tarama Zamanı
3'lü, 4'lü Test Zamanı
Şeker Taraması
Doğum Günü
Son Adet Tarihiniz
Sonuç
Dikkat:
Bilgisayarınız bugünün tarihini
olarak gösteriyor. Hesaplayıcı tarama zamanınızı bu tarihe göre hesaplanacaktır.
Saat
İletişim Bilgileri
Dr Soner Recai Öner
Telefon : 0 232 463 29 56
    0 551 980 43 90
GSM : 0 532 241 63 19
E-Posta : drsro@hotmail.com
Adres : 1359 sokak Umut Sitesi No:1 Kat: 3 Daire: 12 Mimar Sinan Mahallesi Alsancak Konak - İZMİR